Intencje mszalne

Intencje Mszalne, 20 - 26. 01. 2020 r.

 

Poniedziałek 20. 01.

700   + Zbigniewa Filipowicz - gr.

700   + Henryka Napiórkowskiego - od ucz. pogrzebu

1700 + Henryka Kamińskiego i r-ców Reginę i Franciszka

       Kosińskich

1700 + Stanisława Bero - od ucz. pogrzebu

Wtorek 21. 01.

700   + Zbigniewa Filipowicz - gr.

700   + Jana Piórkowskiego - od ucz. pogrzebu

1700 + Czesława i Helenę Puścian

1700 + dziadków Henrykę i Henryka Dawidczyk

       - z racji Dania Babci i Dziadka - od wnuków

Środa 22. 01.

700   + Zbigniewa Filipowicz - gr.

700   + Jana Rosińskiego - od ucz. pogrzebu

1700 + dziadka Ireneusza Bednarczyka - z racji Dania

       Dziadka i r-ców Franciszkę i Franciszka Bednarczyków

1700 + Henrykę i Henryka Dawidczyk - z racji imienin

Czwartek 23. 01.

700   + Zbigniewa Filipowicz - gr.

700   + Tomasza Romanika - od ucz. pogrzebu

1700 + Sławomira Puścian - od rodziny Sowów

       i Wujkowskich

1700 + dziadków Biretów i Kuleszów

Piątek 24. 01.

700   + Jana Wiśniewskiego - 7 r. śm. od żony, dzieci i wnuków

700   + Jana Rosińskiego - od ucz. pogrzebu

1700 + Zbigniewa Filipowicz - gr.

1700 + r-ców Zofię i Józefa, braci Edwarda i Józefa Kulesza

1700 + Jarosława Krukiel, r-ców Krukielów, siostry

       Agnieszkę i Jolantę

Sobota 25. 01.

700   + męża Mariana Wyszyńskiego - 5 r. śm.

700   + Henryka Komor - od ucz. pogrzebu

1700 + Zbigniewa Filipowicz - gr.

1700 + męża Mariana Gerej - 34 r. śm.

1700 + Jadwigę i Henryka Tokarskich - od córek Jolanty,

       Anny i Barbary

Niedziela 26. 01. - III Niedziela Zwykła

900   + babcię Mariannę i dziadka Kazimierza Kądziela i dziadka

        Jana Świderskiego - od wnuczek

900   o zdr. i Boże bł. dla Zuzanny Bero z racji 1 urodzin

       - od rodziców chrzestnych

1030 + Stanisława Kuleszę - 2 r. śm. - od rodziny Kuleszów

1200 + Alicję Rytelewską - 9 r. śm.

1200 o Boże bł., zdr. i wszelkie potrzebne łaski dla Stanisławy

       Karczewskiej z racji 80 urodzin - od męża i dzieci

       z rodzinami

1700 + Zbigniewa Filipowicz - gr.

1700 + męża Czesława Stepnowskiego - 11 r. śm. - od rodziny

       z Przyjm

1700 za parafian

Czytania na każdy dzień

Bezpłatna elektroniczna prenumerata Czytań dostępna jest pod adresem: http://www.mateusz.pl/czytania/prenumerata/
 • Czytania na czwartek, 23 stycznia 2020

  Czwartek - wspomnienie dowolne bł. Henryka Suzo, prezbitera

  (1 Sm 18, 6-9; 19, 1-7)

  Gdy Dawid wracał po zabiciu Filistyna, kobiety ze wszystkich miast wyszły ze śpiewem i tańcami naprzeciw króla Saula, przy wtórze bębnów, okrzyków i cymbałów. I zaśpiewały kobiety wśród grania i tańców: "Pobił Saul tysiące, a Dawid dziesiątki tysięcy". A Saul bardzo się rozgniewał, bo nie podobały mu się te słowa. Mówił: "Dawidowi przyznały dziesiątki tysięcy, a mnie tylko tysiące. Brak mu jedynie królowania". I od tego dnia Saul patrzył na Dawida zazdrosnym okiem. Saul namawiał syna swego, Jonatana, i wszystkie sługi swoje, by zabili Dawida. Jonatan jednak bardzo upodobał sobie Dawida. Uprzedził więc Jonatan Dawida, mówiąc: "Ojciec mój, Saul, pragnie cię zabić. Od rana miej się na baczności; udaj się do jakiejś kryjówki i pozostań w ukryciu. Tymczasem ja pójdę, by stanąć przy mym ojcu na polu, gdzie ty się będziesz znajdował. Ja sam porozmawiam o tobie z ojcem. Zobaczę, co będzie, i o tym cię zawiadomię". Jonatan mówił życzliwie o Dawidzie ze swym ojcem, Saulem; powiedział mu: "Niechaj nie zgrzeszy król przeciw swojemu słudze, Dawidowi! Nie zawinił on przeciw tobie, a czyny jego są dla ciebie bardzo pożyteczne. On przecież swoje życie narażał, on zabił Filistyna, dzięki niemu Pan dał całemu Izraelowi wielkie zwycięstwo. Patrzyłeś na to i cieszyłeś się. Dlaczego więc masz zamiar zgrzeszyć przeciw niewinnej krwi, bez przyczyny zabijając Dawida?" Posłuchał Saul Jonatana i złożył

  ...
 • Rozważanie na czwartek, 23 stycznia 2020

  W dzisiejszej Ewangelii nie ma jakby nic nadzwyczajnego: za znanym człowiekiem podążają tysiące osób. Nie dziwimy się, bo przecież tylu kibiców gromadzi się na stadionach sportowych, tak wielkie tłumy otaczają gwiazdy estrady... Czy dostrzegamy natomiast tę cudowną prawdę, że dobro pociąga, że rodzi pragnienie obcowania z nim, że daje szansę bycia lepszym? Bez względu na to, w jaki sposób to dobro postrzegamy, budzi w nas ono nadzieję. Jeżeli jednak tym dobrem jest sam Bóg, czy nadzieja nie staje się pewnością?

  O. Cezary Binkiewicz OP, "Oremus" styczeń 2004, s. 85

 • Książka dnia, 23 stycznia 2020
  Jadwiga Pulikowska, Jacek Pulikowski

  Kto Tu rządzi

  http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=52863

  Czy to prawda, że trud jest wpisany w każde małżeństwo? Czy w relacjach damsko-męskich sprawdza się powiedzenie, że najlepszą obroną jest atak? Jak do siebie mówić, żeby się nie ranić? Sprawdź, co w tej kwestii radzi niekwestionowany autorytet w dziedzinie relacji małżeńskich i komunikacji