Intencje mszalne

Msze św. za + ks. kanonika Czesława Śmiecińskiego

 

Intencje Mszalne, 25. 07. - 01. 08. 2021 r.


Niedziela 25. 07. – XVII Niedziela Zwykła

900   + siostrę Elżbietę Kulesza – 10 r. śm. i ojca Zygmunta

900   o Boże bł. i zdr. oraz opiekę MN dla Justyny i Marka Zyśk

        z racji 1 rocznicy zawarcia sakramentalnego związku

        małżeńskiego – od ucz. ślubu

1030 + Annę i Czesława Puścian – od dzieci

1030 o zdr., Boże bł. i opiekę MN dla Kingi z racji 9 urodzin

1700 o Boże bł., zdr. i opiekę MN dla Zofii i Zdzisława

       Waśniewskich z racji 40 rocz. ślubu

1700 o Boże bł., zdr i opiekę MN dla Lucyny Chmielewskiej

        z racji 70 urodzin – od rodziny

poza parafią: + Jadwigę i Zdzisława Majkowskich – gr.

Poniedziałek 26. 07.

700   + Jana Prabuckiego – od Stanisława i Jana Jachnów

        z rodzinami

1800 + Jadwigę i Zdzisława Majkowskich – gr.

1800 + Janinę Brejnakowską – 3 r. śm.

poza parafią: za parafian

Wtorek 27. 07.

700   + Janusza Perzyna – od rodziny Olbryś

1800 + Jadwigę i Zdzisława Majkowskich – gr.

1800 + Kazimierę i Czesława Gałązka – od syna Kazimierza

poza parafią: + Jana Piórkowskiego – od ucz. pogrzebu

Środa 28. 07.

700   + Krystynę i Stefana Warda – 10 r. śm., Czesławę i Józefa

        Piórkowskich

1800 + Jadwigę i Zdzisława Majkowskich – gr.

1800 + Jana Jachnę – 8 r. śm. – od żony i syna

poza parafią: + Tomasza Romanik – od ucz. pogrzebu

Czwartek 29. 07.

700   + Jadwigę i Zdzisława Majkowskich – gr.

1800 + Mariannę i Aleksandra Elert, braci Tadeusza i Józefa

        – od rodziny

1800 + Irenę i Mieczysława Andrzejak i ich syna Mirosława

poza parafią: + Wandę Puścian – od ucz. pogrzebu

Piątek 30. 07.

700   + Jadwigę i Zdzisława Majkowskich – gr. (zakończenie)

1800 + Krystynę i Stanisława Rosińskich, brata Krzysztofa

        – od rodziny

1800 + Hannę Etz – z racji imienin – od córki

poza parafią: + Henryka Napiórkowskiego – od ucz. pogrzebu

Sobota 31. 07.

700   + Cezarego Czarneckiego – od kolegów i koleżanek

        ze Szkoły Podstawowej w Porębie

1800 + Jacka Ponichtera – 2 r. śm.

1800 + Piotra i Waldemara Gałązków – od stryja Edwarda

        z Polic

poza parafią: + Mariannę Perzyna – od ucz. pogrzebu

Niedziela 01. 08. – XVIII Niedziela Zwykła

900   + teściów Janinę i Piotra Kowalskich i ich dzieci

900  o Boże bł., zdr. i wszelkie potrzebne łaski oraz opiekę MN

        dla Marii i Ryszarda z racji 40 rocz. ślubu oraz Marty

        i Pawła z racji 10 rocz. ślubu i ich dzieci

1030 + Stanisława Wachowskiego – 24 r. śm.

1030 + Mieczysława Deluga – 18 r. śm.

1700 + Zofię Rosińską – gr. (rozpoczęcie)

1700 o Boże bł. i zdr. dla Martyny i Michała Rejno z racji

       1 rocz. zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego

       – od ucz. ślubu

poza parafią: za parafian

Czytania na każdy dzień

Bezpłatna elektroniczna prenumerata Czytań dostępna jest pod adresem: http://www.mateusz.pl/czytania/prenumerata/
 • Czytania na poniedziałek, 26 lipca 2021

  Poniedziałek XVII tydzień zwykły

  (Wj 32, 15-24. 30-34)

  Mojżesz zszedł z góry z dwiema tablicami Świadectwa w swym ręku, a tablice były zapisane po obu stronach, zapisane na jednej i na drugiej stronie. Tablice te były dziełem Bożym, a pismo na nich było pismem Boga wyrytym na tablicach. A Jozue, usłyszawszy odgłos okrzyków ludu, powiedział do Mojżesza: "W obozie rozlegają się okrzyki wojenne". On zaś odpowiedział: "To nie głos pieśni zwycięstwa ani głos klęski, lecz słyszę pieśni dwóch chórów". A Mojżesz przybliżył się do obozu i ujrzał cielca i tańce. Zapłonął wówczas Mojżesz gniewem i rzucił z rąk swoich tablice, i potłukł je u podnóża góry. A porwawszy cielca, którego uczynili, spalił go w ogniu, starł na proch, rozsypał w wodzie i kazał ją pić Izraelitom. I powiedział Mojżesz do Aarona: "Cóż ci uczynił ten lud, że sprowadziłeś na niego tak wielki grzech?" Aaron odpowiedział: "Niech się mój pan nie unosi na mnie gniewem, bo wiesz sam, że ten lud jest skłonny do złego. Powiedzieli do mnie: Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem, z tym mężem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej. Wtedy rzekłem do nich: Kto ma złoto, niech je zdejmie z siebie. I złożyli mi je, i wrzuciłem je w ogień, i tak powstał cielec". Nazajutrz zaś tak powiedział Mojżesz do ludu: "Popełniliście ciężki grzech; ale teraz wstąpię do Pana, może otrzymam przebaczenie waszego grzechu". I poszedł Mojżesz do Pana, i powiedział: "Oto niestety lud ten

  ...
 • Rozważanie na poniedziałek, 26 lipca 2021

  Postać Marty w pierwszym momencie przywodzi nam na pamięć sytuację z Betanii, kiedy okazała zniecierpliwienie biernością swej siostry, Marii, zasłuchanej w słowa Pana. A może rozdrażnienie Marty bierze się stąd, że też chciałaby usiąść u stóp Pana i posłuchać Jego nauki, ale czuje się wewnętrznie przymuszona do wypełnienia obowiązków, które należą do niej jako do gospodyni domu? Bo przecież ktoś musi zadbać o Nauczyciela, przygotować posiłek, zająć się tak licznymi zwykłymi czynnościami towarzyszącymi podejmowaniu gości. Panie, daj nam wrażliwość, abyśmy potrafili dostrzec ludzi zapracowanych i wyręczyć ich, aby i oni mogli znaleźć czas na spotkanie z Tobą.

  Anna Nowak, Gabriela Świrska, Halina Świrska, "Oremus" lipiec 2008, s. 118

 • Książka dnia, 26 lipca 2021
  Waldemar Rozynkowski

  Spotkania z Prymasem Stefanem Wyszyńskim

  http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=55949

  W 1982 roku zostały wydane po raz pierwszy Zapiski więzienne prymasa Stefana Wyszyńskiego. To wyjątkowe i bezcenne echo trzyletniego okresu jego uwięzienia. Zapraszam do spotkań z Prymasem Tysiąclecia, których punktem wyjścia będą słowa zanotowane przez niego, kiedy przebywał w celi kapucynów w Rywałdzie, czyli w pierwszym miejscu swojego uwięzienia