Porębska Kropelka Legionu w 2022r.

Podsumowanie Działań w 2022r.

porebska kropelka logo www legionhdkPodczas 8 akcji krwiodawstwa w 2022 roku, zorganizowanych w Porębie, Brańszczyku, Zabrodziu, Somiance, Długosiodle i Rząśniku krew oddało 151 osób, co daje 67,95 litrów krwi. Podczas tego roku udało się zrealizować 2 zadania publiczne a za pozyskane środki zakupić m.in. strój czerwonej kropelki, który jest nie lada atrakcją dla najmłodszych, kolorowanki i gadżety (breloczki) dla krwiodawców. Byliśmy też obecni na imprezach takich jak dożynki, odpust, grzybobranie a także przeprowadziliśmy pogadankę o krwiodawstwie w Samorządowym Przedszkolu w Brańszczyku. Na imprezach plenerowych a także na spotkaniach informacyjnych po Mszach św. w Porębie i Brańszczyku można było się z nami spotkać dowiedzieć o planowanych akcjach jak i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu honorowego krwiodawstwa.
Podczas akcji krwiodawstwa za każdym razem obok ambulansu był ustawiony namiot pod którym czekał obfity „poczęstunek dla krwiodawców”. Dzięki temu, że w akcje udało się zaangażować tak wiele podmiotów (w minionym roku było ich w sumie aż 45), akcje były bogate i były miłym zaskoczeniem dla honorowych dawców krwi. Nas cieszy fakt, że aż 214 osób odpowiedziało aktywnie na apel i ogłoszenie o akcjach; stawili się przed ambulansem i chcieli podzielić się cząstką siebie. Z różnych przyczyn nie każdy mógł to zrobić. Udało się to 71% (w porównaniu do akcji przeprowadzonych w 2021r. mamy tutaj wzrost o 5 %) osób zgłoszonych do ambulansu. Wierzymy, że świadomość społeczeństwa będzie rosła wśród osób zgłaszających się do oddania krwi i ten odsetek będzie w tym roku jeszcze większy.
 Statystyki 22 poreba
W mobilne akcje krwiodawstwa w 2022r. zaangażowały się następujące podmioty:
Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku
Parafia pw. św. Stanisława w Barcicach (siedziba w Somiance)
Gmina Rząśnik
Piekarnia Wawie z Brańszczyka
Piekarnia S. i A. Ponichtera Białebłoto
Koło Gospodyń Wiejskich w Brańszczyku
Koło Gospodyń Wiejskich w Knurowcu
Koło Gospodyń Wiejskich „Kolorowe Babeczki”
Koło Gospodyń Wiejskich Ochudnianki
Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu
Sołectwo Łączka
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Wyszków

Wszystkim i każdemu z osoba serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w promocję Honorowego Krwiodawstwa w powiecie wyszkowskim. Mamy nadzieję że w rozpoczętym 2023r. uda nam się wspólnie jeszcze więcej.

Paweł Bralewski
Koordynator Oddziału Klubu HDK Legion