Ekstremalny Różaniec w Porębie!

Do tej pory w Parafia pw. św. Barbary w Porębie odbywały się
Ekstremalne Drogi Krzyżowe. W tym roku, w adwentowym czasie, chcemy po raz pierwszy zorganizować Ekstremalny Różaniec. Zapraszamy 20 grudnia z rózańcem na pielgrzymi szlak od kościoła w Porębie, przez Porębę Średnią, Udrzynek, Mękaliny i cmentarz parafialny .Zakończenie w porębskim kościele.
edkRozpoczęcie Mszą św. o godzinie 17.00 .
Do pokonania ok. 20 km.
W różańcu chcemy szukać umocnienia i pokoju serca , modlić się za chorych na koronawirusa i o pokonanie tej strasznej epidemii, która zabiera nam naszych bliskich i znajomych. Do zobaczenia na pielgrzymim, różańcowym i ekstremalnym szlaku.

• Czytania na sobotę, 28 maja 2022

Sobota szóstego tygodnia okresu Wielkanocnego

(Dz 18,23-28)

Paweł zabawił w Antiochii pewien czas i wyruszył, aby obejść kolejno krainę galacką i Frygię, umacniając wszystkich uczniów. Pewien żyd, imieniem Apollos, rodem z Aleksandrii, człowiek uczony i znający świetnie Pisma, przybył do Efezu. Znał on już drogę Pańską, przemawiał z wielkim zapałem i nauczał dokładnie tego, co dotyczyło Jezusa, znając tylko chrzest Janowy. Zaczął on odważnie przemawiać w synagodze. Gdy go Pryscylla i Akwila usłyszeli, zabrali go z sobą i wyłożyli mu dokładnie drogę Bożą. A kiedy chciał wyruszyć do Achai, bracia napisali list do uczniów z poleceniem, aby go przyjęli. Gdy przybył, pomagał bardzo za łaską Bożą tym, co uwierzyli. Dzielnie uchylał twierdzenia żydów, wykazując publicznie z Pism, że Jezus jest Mesjaszem.

(Dz 18,23-28)

• Rozważanie na sobotę, 28 maja 2022

Proście w imię moje, a otrzymacie, jakże wymagająca wiary jest ta nauka. Nasze doświadczenie wydaje się jej przeczyć. Tyle błagań w sprawach ważnych, i wydaje się, że nic z tego. Może nie prosimy w imię Jezusa, ale w swoje własne lub jakiegoś bożka z naszej wyobraźni. Albo Jezus się pomylił, albo do tej pory nie rozumiemy Jego nauki. W imię Jego, może oznaczać: żyję jak On, kocham jak On, uobecniam królestwo Boże, głoszę prawdziwą miłość Ojca i do końca biorę moje życie w swoje ręce, aby oddać je Ojcu.

Andrzej Kuśmierski OP, "Oremus" kwiecień/maj 2007, s. 168

• Książka dnia, 28 maja 2022
    s. Michaela Rak

Mężczyźni mojego życia w rozmowie z Małgorztą Terlikowską

O miłości, miłosierdziu i dobrym pomaganiu Gdy była dzieckiem, chciała zostać… księdzem. Dzieciństwo w wielodzietnej rodzinie i dorastanie w domu z problemami ukształtowało jej charakter. Była już narzeczoną, ale postanowiła realizować swoje powołanie w życiu zakonnym i pomaganiu innym.