II Przegląd Piosenki Biesiadnej w Porębie

W niedzielne popołudnie, 21 czerwca 2020r., po ostatniej Mszy świętej, przy Skansenie im. ks. Jerzego Dąbrowskiego w Porębie zgromadziły się grupy działające przy parafii i parafianie, aby wspólnie pobiesiadować. Niebo była łaskawe, deszcz tylko straszył, ale nikogo nie wystraszył. Uroczyście wydarzenie otworzył ks. proboszcz Andrzej Grzybowski wspólnie z Dyrektorem Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku, Krzysztofem Beredą. biesiada poreba 01Następnie na scenie prezentowały się grupy i indywidualni lokalni artyści zapowiadani przez ks. Marcina Kaczyńskiego i Andżelikę Zalewską. Zabawy i wspólnym śpiewom nie było końca, a miłym akcentem było dołączenie do występujących „basisty” grającego na łyżkach stołowych.biesiada poreba 10 Ponad godzinne występy były pierwszą częścią wspólnego biesiadowania, następnie Czesław Baliński wraz z Witoldem Pieńkosem zaprezentowali nowe eksponaty, które pojawiły się w ostatnim czasie w Skansenie Porębskim. Prezentacja była o tyle ciekawa bowiem, na żywo pokazano jak za pomocą kieratu napędzano sieczkarnię. Na koniec spotkania każdy mógł posilić się pyszną młoda kapustą serwowaną w Skansenie lub kiełbaską z grilla czy też słodkościami przygotowanymi przez grupy parafialne.

Tekst i fot. K. Bralewska

Źródła nie znaleziono