Poświęcenie obrazu św. Józefa - Idźcie do Józefa

19 marca 2020 r. w Uroczystość św. Józefa ks. proboszcz Andrzej Grzybowski pobłogosławił obraz św. Józefa Kaliskiego zwany też obrazem Św. Rodziny .Wszyscy jednak podkreślają, że to św. Józef szczególnie jest w nim szczególnie  czczony . Modlitwy zanoszone do Jezusa przed tym cudownym obrazem za Jego przyczyną  nie pozostają bez odpowiedzi.

img 20200319 170931 resized 20200322 065633601  „Kaliski obraz Świętego Józefa namalowany jest na płótnie, posiada duże rozmiary (1,5m x 2,5m) i z uwagi na swoją treść z pewnością już od chwili swego powstania budził głębokie refleksje i przeżycia religijne. Przedstawia on bowiem Świętą Rodzinę, której harmonijnie ustawione postacie umieszczone są na tle panoramy typowego polskiego miasta - z licznymi wieżami kościelnymi, murem obronnym, rzeką i bogatą roślinnością. Nad postaciami unosi się gołębica symbolizująca Ducha Świętego i Bóg Ojciec z szeroko rozpostartymi ramionami oraz napis: „Idźcie do Józefa”. Jak należy się domyślać, na obrazie tym umieszczono scenę powrotu dwunastoletniego Jezusa z Matką Boską i Świętym Józefem z Jerozolimy do Nazaretu, wkrótce po Jego odnalezieniu w świątyni.” /źródło Kalisia nowa nr 5/96/.

Św. Józef, jak powiedział św. Jan Paweł II, jest Patronem na trudne czasy a my, broniący się przed koronawirusem chcemy dodać, że na nasze trudne czasy, bo rzeczywiście one takie są. Do św. Józefa chcemy się uciekać codziennie ale szczególnie w sobotę po 19 -tym każdego miesiąca na Mszy św. wieczorowej. Wówczas sprawowana będzie Eucharystia z udziałem czcicieli św. Józefa   , pieśniami o Nim i litanią. Niech Opiekun Św. Rodziny stanie się naszym Opiekunem i Patronem na nasze trudne czasy. Idźmy do Józefa.

Źródła nie znaleziono