Boża Nuta w Porębie

W niedzielę 19 stycznia gościliśmy w naszym kościele Zespół Wokalno-Instrumentalny Boża Nuta z Brańszczyka. To była trochę inna niedziela ponieważ świątynia wypełniła się radosnym śpiewem kolęd i muzyka trochę inną niż zwykle.  Ale to dobrze bo Pana Boga trzeba chwalić na różne sposoby. Pasterze przychodząc do Dzieciątka Jezus pewnie też z radości śpiewali i na czymś przygrywali.

boza nuta2020001Boża Nuta ma już 11 lat chwalenia śpiewem i muzyką Pana Boga. Śpiewali w sześciu diecezjach  i sześćdziesięciu parafiach. Kierownik zespołu Zbigniew Drobot podczas Jubileuszowego Koncertu powiedział: „Dzisiejszy świat wydaje się atrakcyjny i zabawny, a konsumpcjonizm jest w nim na pierwszym miejscu, ale kiedy dopadnie kogoś nieszczęście - zaczyna zwracać się do Boga miłosiernego. On zawsze czeka na ludzi „.Święta racja. Czeka i przychodzi w śpiewie Bożej Nuty.

Ksiądz proboszcz A. Grzybowski dziękując całemu Zespołowi za niedzielny pobyt  zaproponował  utworzenie podobnego zespołu w porębskiej parafii o nazwie „Porębska Nuta”.

Boża Nuto dalej śpiewajcie bo jesteście potrzebni Jezusowi i nam konsumpcjonistom XXI wieku.

Źródła nie znaleziono