Koncert Papieski w Porębie

23550308 1600592833336439 8858211967839879255 o

W ramach projektu – „Jan Paweł II – pamięć dostępna”, realizowanego w mniejszych miejscowościach ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu 12.11.2017 w Parafii św. Barbary w Porębie odbył się koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.  Misją chóru jest rozpowszechnianie nauczania Jana Pawła II, który bardzo mocno podkreślał rolę kultury w życiu człowieka.

Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej z nich rozbrzmiewały utwory a cappella takich kompozytorów, jak: Henryk Mikołaj Górecki, Mikołaj Zieliński, Marek Raczyński i o. Dawid Kusz.

Później usłyszeliśmy między innymi hymny Światowych Dni Młodzieży w aranżacjach Maxa Fedorova. Oprócz chóru wystąpili artyści The Consonance Trio oraz soliści: Paulina Malinowska – mezzosopran i Maciej Bogumił Nerkowski – baryton. Nad całością czuwał dyrygent i kompozytor Jan Krutul. Po pięknym koncercie, licznie zgromadzona publiczność nagrodziła artystów gromkimi owacjami.

Spotkanie zakończono wspólnym posiłkiem w Starej Plebanii, przygotowanym przez Chór Parafii Poręba. Był to czas wspólnych rozmów, śpiewów oraz wymiany doświadczeń.

Michał Sitek

Foto: Archiwum Chóru