Niedziela z Rozalią Celakówną

DSC 312019 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu po sumie, grupa aktorów zaprezentowała przedstawienie obrazujące życie Rozalii Celakówny, propagatorski nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, służebnicy bożej, która miała duchowe wizje, dzięki którym powstała idea poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wyjątkowym akcentem w prezentowanym przedstawieniu było aktywne włączenie w role aktorskie kapłanów z Naszej Parafii - ks. Marcin odczytywał słowa Pana Jezusa, które Rozalia Celakówna miała łaskę słyszeć podczas wizji duchowych, a ksiądz proboszcz wcielił się w rolę spowiednika Rozalii Celakówny.

Tekst. Katarzyna Bralewska

Galeria zdjęć KLIKNIJ

Tags: intronizacja Serca Pana Jezusa, Chrystus Król, Rozalia Celakówna,

• Czytania na wtorek, 1 grudnia 2020

Wtorek I tygodnia adwentu

(Iz 11,1-10)

Wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się Odrośl z jego korzenia. I spocznie na niej Duch Pana, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pana. Upodoba sobie w bojaźni Pana. Nie będzie sądził z pozorówni wyrokował według pogłosek; raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego. Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach,a wierność przepasaniem lędźwi. Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana na kształt wód, które przepełniają morze. Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą z modlitwą, i sławne będzie miejsce jego spoczynku.

(Iz 11,1-10)

• Rozważanie na wtorek, 1 grudnia 2020

Droga, na którą Bóg posłał św. Franciszka Ksawerego (1506-1552), sięgała poza horyzont świata dostępnego wówczas dla Ewangelii. Żniwo misyjnej pracy św. Franciszka poraża swym ogromem. Znękane owce bez pasterza odnajdywał w miejscach, o których inni bali się nawet pomyśleć. Z żarliwością i poświęceniem apostołował w Indiach i jako pierwszy misjonarz głosił Ewangelię w Japonii. Przynaglany troską o zbawienie dusz, wyruszył w stronę Chin. Zmarł w drodze, w nocy z 2 na 3 grudnia 1552 roku. Jest współzałożycielem zakonu jezuitów i głównym patronem misji katolickich.

Ks. Michał Kozak MIC, "Oremus" grudzień 2011, s. 34

• Książka dnia, 1 grudnia 2020
    Maria Miduch

Apokalipsa. Księga miłosierdzia