Relacja z pielgrzymki do Barcic

8 czerwca z naszej parafii wyruszył kolejny rajd rowerowy. Tym razem celem naszego pielgrzymiego szlaku była Somianka i Barcice. Wyruszyliśmy jak zwykle o godz. 9. Na szczęśliwe pielgrzymowanie pobłogosławił nas ks. Andrzej Godlewski.

Trud pielgrzymowania  podjęło 22 osoby. Oczywiście był również z nami ks. proboszcz Andrzej Grzybowski. Około godz. 13 byliśmy na miejscu. Po trasie zwiedziliśmy kościoły w Wyszkowie, kaplicę Wieczystej Adoracji w kościele pw. św. Wojciecha w Wyszkowie, kościół parafialny w Somiance, zabytkowy barokowy kościół w Barcicach. W trakcie pielgrzymowania zdążyliśmy również odmówić Różaniec święty, Anioł Pański oraz koronkę do Miłosierdzia Bożego. Oczywiście bardzo ważne była piękna pogoda, dobre samopoczucie, radość  i ciepło które nam towarzyszyło. Pokonaliśmy tego dnia ok. 85km. Wróciliśmy do Poręby ok. godz. 17 pełni spokoju i radości.