Odpust 2020r. Zapraszamy.

odpust poreba 2020

Pamiętajmy, że nadal obowiązują obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Na otwartej przestrzeni na imprezie może przebywać maksymalnie 150 osób.

Akcja Krwiodawstwa 24 lipca 2020r.

Krew poreba internet

12 lipca na Mszy św. o godz. 9 i 10.30 będziemy gościć przedstawicieli Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion z oddziału Ostrołęcki Legion na czele z Wiceprezesem Fundacji Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa - Legion Pawłem Stawickim.

Goście przybliżą nam ideę honorowego krwiodawstwa i przedstawią najważniejsze informacje z tym związane. W Ostrołęce Legion funkcjonuje od 2014r. i prowadzi szereg działań promujących honorowe krwiodawstwo i zdrowy tryb życia.

Ok. 11:30 w Starej Plebanii odbędzie się dodatkowe spotkanie z naszymi gośćmi,  którzy zaprezentują szerzej działalność Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion. Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu.

Jak Przygotować się do oddania Krwi?

LEGION Honorowych Dawców Krwi

---------------------------------------------------

AKCJA KRWIODAWSTWA 24 LIPCA 2020r. godz. 9:00-13:00

II Przegląd Piosenki Biesiadnej w Porębie

W niedzielne popołudnie, 21 czerwca 2020r., po ostatniej Mszy świętej, przy Skansenie im. ks. Jerzego Dąbrowskiego w Porębie zgromadziły się grupy działające przy parafii i parafianie, aby wspólnie pobiesiadować. Niebo była łaskawe, deszcz tylko straszył, ale nikogo nie wystraszył. Uroczyście wydarzenie otworzył ks. proboszcz Andrzej Grzybowski wspólnie z Dyrektorem Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku, Krzysztofem Beredą. biesiada poreba 01Następnie na scenie prezentowały się grupy i indywidualni lokalni artyści zapowiadani przez ks. Marcina Kaczyńskiego i Andżelikę Zalewską. Zabawy i wspólnym śpiewom nie było końca, a miłym akcentem było dołączenie do występujących „basisty” grającego na łyżkach stołowych.biesiada poreba 10 Ponad godzinne występy były pierwszą częścią wspólnego biesiadowania, następnie Czesław Baliński wraz z Witoldem Pieńkosem zaprezentowali nowe eksponaty, które pojawiły się w ostatnim czasie w Skansenie Porębskim. Prezentacja była o tyle ciekawa bowiem, na żywo pokazano jak za pomocą kieratu napędzano sieczkarnię. Na koniec spotkania każdy mógł posilić się pyszną młoda kapustą serwowaną w Skansenie lub kiełbaską z grilla czy też słodkościami przygotowanymi przez grupy parafialne.

Tekst i fot. K. Bralewska

• Czytania na wtorek, 7 lipca 2020

Wtorek XIV tygodnia zwykłego

(Oz 8,4-7.11-13)

To mówi Pan: Synowie Izraela ustanawiali sobie królów, lecz wbrew mojej woli. Książąt mianowali - też bez mojej wiedzy. Czynili posągi ze srebra swego i złota - na własną zagładę. Odrzucam cielca twojego, Samario, gniew mój się przeciw niemu zapala; jak długo jeszcze nie będą mogli być uniewinnieni synowie Izraela? Wykonał go rzemieślnik, lecz nie jest on bogiem; w kawałki się rozleci cielec samaryjski. Oni wiatr sieją, zbierać będą burzę. Zboże bez kłosów nie dostarczy mąki, jeśliby nawet dało, zabierze ją obcy. Wiele ołtarzy Efraim zbudował, ale mu służą jedynie do grzechu. Wypisałem im moje liczne prawa, lecz je przyjęli jako coś obcego. Lubią ofiary krwawe i chętnie je składają, lubią też mięso, które wówczas jedzą, lecz Pan nie ma w tym upodobania. Wspominam wtedy na ich przewinienia i karzę ich za grzechy - niech wrócą znów do Egiptu!

(Ps 115,3-10)

REFREN: Naród wybrany ufa swemu Panu

Nasz Bóg jest w niebie,
    czyni wszystko, co zechce.
    Ich bożki są ze srebra i złota,
    dzieło rąk ludzkich.

Mają usta, ale nie mówią;
    mają oczy, ale nie widzą.
    Mają uszy, ale nie słyszą;
    mają nozdrza, ale nie czują zapachu.

Mają ręce pozbawione dotyku
    nogi mają, ale nie chodzą.
    Do nich będą podobni ci, którzy je robią,
    i każdy, który im ufa.

Ale dom

• Rozważanie na wtorek, 7 lipca 2020

Bóg kocha nas i się o nas troszczy, ale pragnie też naszej odpowiedzi miłości. Pragnie, byśmy z miłości do Niego głosili światu prawdę o zbawieniu. Jednak nic nie może zrobić bez nas. Bez naszego zaangażowania, bez naszej odpowiedzi wszechmogący Bóg pozostaje bezradny. Jego ogromna miłość objawia się w szacunku dla naszej wolności. On pragnie dać nam swoją miłość, abyśmy sami także potrafili kochać. Czeka, aby udzielić nam swej łaski, kiedy się do Niego zwrócimy.

Joanna Woroniecka-Gucza, "Oremus" lipiec 2007, s. 51

• Książka dnia, 7 lipca 2020
    Krystyna Czarnota

Życie modlitwą. Stefan kardynał Wyszyński