REKOLEKCJE ADWENTOWE W PARAFII ŚW. BARBARY W PORĘBIE 19-21.XII.2019 r.

CZWARTEK /19.12/

10:00    Msza św. z nauką ogólną /uroczyste rozpoczęcie rekolekcji/

/różaniec przed Mszą św. – KR z Budykrza/

12:00       Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

16:00      Adoracja Najświętszego Sakramentu – wspólnota intronizacyjna

17:00       Msza św. z nauką ogólną

PIĄTEK /20.12/

10:00       Msza św. z nauką ogólną

/różaniec przed Mszą św. – KR z Udrzyna/

12:00       Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

17:00       Msza św. z nauką ogólną.

/różaniec przed Mszą św. – KR z Poręby/

SOBOTA /21.12/

10:00       Msza św. z nauką ogólną

/różaniec przed Mszą św. – KR z Udrzynka/

Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania

12:00       Msza św. z nauką ogólną i namaszczeniem chorych i starszych

17:00       Msza św. z nauką ogólną i z udziałem dzieci z lampionami.

/ różaniec przed Mszą św. – KR z Dudowizny/

Zakończenie rekolekcji.

JEZUS CZEKA NA CIEBIE!

To było rok temu - Rocznica Intronizacji

img 20191017 175446 resized 20191023 065932421W czwartek 17 października Porębska  Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodziła I-ą rocznicę Intronizacji. Dużo było wspomnień i wzruszeń ale najważniejsze to potwierdzenie, że  Jezus jest nadal naszym Królem i Panem w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym i społecznym.Czwartkowa adoracja eucharystyczna, mająca charakter wynagradzający ,Msza święta i nabożeństwo różańcowe to trwanie przy Chrystusie Panu i Królu i umacnianie więzi z Nim. Świętowanie zakończyło się przed figurą Chrystusa Króla , znajdującej przy bardzo ruchliwej szosie brokowskiej, pobłogosławionej rok temu przez ks. biskupa Stanisława Stefanka.Ks. proboszcz odmówił akt oddania Sercu Jezusowemu  i odczytał słowa umieszczone na cokole : JEZU JESTEŚ KRÓLEM!JEZU JESTEŚ MOIM KRÓLEM.DAJ MI POZNAĆ TWOJĄ WOLĘ PANIE.OTO JESTEM. Tymi słowami trzeba żyć na co dzień.

Więcej Zdjęć Klknij

Z różańcem do I komunii św.

img 20191006 113640 resized 20191023 070241023Różaniec w ręku kandydata do I Komunii św. to dobry znak. Ten znak, w pierwszą niedzielę października  otrzymało 21 osób z klas III z naszej parafii. Ksiądz proboszcz pobłogosławił różańce i wręczając je zachęcał żeby dzieci korzystały z nich codziennie. Różaniec to opowieść o miłości Boga do człowieka.Na zakończenie dzieci  podziękowały za  różańce rymowanką: ZA RÓŻANIEC DZIĘKUJEMY- ODMAWIAĆ GO OBIECUJEMY.

Więcej zdjęć Kliknij

Siostry Orionistki w Porębie

img 20191006 122436 resized 20191023 070239903Ojciec św. Franciszek miesiąc październik ogłosił Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Papież pragnie rozbudzić świadomość obowiązku misyjnego w katolikach. Zadanie ważne i bardzo trudne ale przy pomocy Sióstr  Orionistek ( Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłości) stało się trochę łatwiejsze. Dwie Orionistki, siostry Bożena i Urszula, przez całą niedzielę 6 pażdziernika opowiadały o misjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wszystkich poruszył los dzieci w tym kraju, dla których bardzo często wysypiska śmieci są miejscem gdzie można znaleźć coś do zjedzenia. A u nas tyle żywności się marnuje! Siostry modliły się z nami, zbierały ofiary na misje i wniosły dużo misyjnego zapału.

Bóg zapłać!

Więcej Zdjęć Kliknij

• Czytania na niedzielę, 15 grudnia 2019

Niedziela - III Niedziela adwentu

(Iz 35,1-6a.10)

Niech się rozweselą pustynia i spieczona ziemia, niech się raduje step i niech rozkwitnie! Niech wyda kwiaty jak lilie polne, niech się rozraduje, także skacząc i wykrzykując z uciechy. Chwałą Libanu ją obdarzono, ozdobą Karmelu i Saronu. Oni zobaczą chwałę Pana, wspaniałość naszego Boga. Pokrzepcie ręce osłabłe, wzmocnijcie kolana omdlałe! Powiedzcie małodusznym: „Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, aby was zbawić”. Wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą. Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń i język niemych wesoło krzyknie. I odkupieni przez Pana powrócą. Przybędą na Syjon z radosnym śpiewem, ze szczęściem wiecznym na twarzach. Osiągną radość i szczęście, ustąpi smutek i wzdychanie.

(Ps 146,7.8-9a.9bc-10)

REFREN: Przybądź, o Panie, aby nas wybawić

Bóg dochowuje wierności na wieki,
    uciśnionym wymierza sprawiedliwość,
    Chlebem karmi głodnych,
    wypuszcza na wolność więźniów.

Pan przywraca wzrok ociemniałym,
    Pan dźwiga poniżonych.
    Pan kocha sprawiedliwych,
    Pan strzeże przybyszów.

Ochrania sierotę i wdowę,
    lecz występnych kieruje na bezdroża.
    Pan króluje na wieki,
    Bóg twój, Syjonie, przez pokolenia.

(Jk 5,7-10)

Trwajcie cierpliwie, bracia, aż do przyjścia Pana. Oto rolnik czeka wytrwale na cenny plon ziemi, dopóki nie spadnie deszcz wczesny i późny....

• Rozważanie na niedzielę, 15 grudnia 2019

Dzisiejsza liturgia wzywa nas do radości z bliskiego przyjścia Zbawiciela, który niesie wybawienie ubogim, chorym, słabym i nieszczęśliwym. To właśnie ich szczęście ma być dla uwięzionego Jana Chrzciciela znakiem, że Jezus jest prawdziwym Mesjaszem. Stawajmy dziś przed Panem nie jako duchowi bogacze, którzy sądzą, że mają dość zasług, aby wymagać od Niego konkretnych łask, lecz jako ubodzy, którzy oczekują Jego przyjścia z wiarą, odwagą i tęsknotą, ciesząc się, że przyjdzie już niebawem, aby okazać nam swoje miłosierdzie.

Mira Majdan, "Oremus" grudzień 2007, s. 60

• Książka dnia, 15 grudnia 2019
    Sever J. Voicu

Przed żłóbkiem. Magowie i pasterze w tradycji antycznej

Teksty Ojców Kościoła i apokryfów Nowego Testamentu są dowodem na to, że już w najstarszej tradycji Kościoła zwięzły ewangeliczny opis narodzenia Jezusa był wzbogacany licznymi wątkami. Niektóre z nich przetrwały w umysłach i sercach wierzących do dzisiaj. Teksty te są również dowodem na to, że gwiazda, która kiedyś przyprowadziła pasterzy i magów do Betlejem jaśnieje również dzisiaj i pozostaje źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń.